Історична довідка

С. Марківка засновано в 1738 році паном, що  купив  тут  землі. В нього   було три сини: Марко, Федір від яких  пішли назви сіл – Марківка та Федорівка.

З 1922 року до  червня 1962 року  була Кальнишівська сільська рада в яку  в ходили населенні пункти: с. Кльнишівка,  с. Марківка, с. Федорівка, та МТС,

З липня 1962 року стала Марківська сільська рада, населені пункти залишилися тіж самі: с. Кальнишівка, с. Марківка, с. Федорівка, а МТС відійшла до смт. Вороновиця.

Приміщення сільської ради знаходилось старенькій хатинці, з 1964 року в приміщенні Марківського клубу, праве крило, потім з 1977 року  по 2007 рік в новому адмінприміщення колгоспу «Прапор Ілліча», з 2007 року знову Марківська сільська рада розміщена в правому крилі сільського клубу.

Територіальна громада славиться своїми земляками:

• Герой Радянського Союзу, віце – адмірал Пилипенко Володимир Степанович( 1918 – 2005 рр  ), який народився в с. Кальнишівка.
  • Народна  артистка Чайковська Галина Тадеївна, яка народилася в с. Марківка, працює в Хмельницькому драмтеатрі.